Inked Awards: Difference between revisions
no edit summary
Rebecca1990 (talk | contribs) No edit summary |
Rebecca1990 (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 148: | Line 148: | ||
|'''Winner''' | |'''Winner''' | ||
|'''Nominees''' | |'''Nominees''' | ||
|- | |||
|2015<ref name=2015Nominees/> | |||
|Dana Vespoli<ref name=2015Winners/> | |||
|Pete Housley<br>Jules Jordan<br>Inked Magazine<br>Erika Icon<br>Barrett Blade | |||
|- | |- | ||
|2016<ref name=2016Nominees/> | |2016<ref name=2016Nominees/> | ||
Line 207: | Line 211: | ||
|'''Winner''' | |'''Winner''' | ||
|'''Nominees''' | |'''Nominees''' | ||
|- | |||
|2015<ref name=2015Nominees/> | |||
|''Whore's Ink 2''<ref name=2015Winners/> | |||
|''4 Men and a Lady''<br>''Axel Braun’s Inked''<br>''POV Punk 10''<br>''Sex Symbols''<br>''Slumber Party Sluts'' | |||
|- | |- | ||
|2016<ref name=2016Nominees/> | |2016<ref name=2016Nominees/> | ||
Line 262: | Line 270: | ||
|'''Winner''' | |'''Winner''' | ||
|'''Nominees''' | |'''Nominees''' | ||
|- | |||
|2015<ref name=2015Nominees/> | |||
|Dana Vespoli & Bonnie Rotten (''Twisted Lesbian Anal Spit Play'')<ref name=2015Winners/> | |||
|Bonnie Rotten & Jodi Taylor (''Cape Fear XXX'')<br>Dana Vespoli & Dani Daniels (''Girls Kissing Girls 16'')<br>Joanna Angel & Karmen Karma (''Dude, Am I A Slut?'')<br>Sinn Sage & Nikki Hearts (''Prison Lesbians'')<br>April Flores & Brianna Rose (''Marshmallow Girls 2'') | |||
|- | |- | ||
|2016<ref name=2016Nominees/> | |2016<ref name=2016Nominees/> | ||
Line 279: | Line 291: | ||
|'''Winner''' | |'''Winner''' | ||
|'''Nominees''' | |'''Nominees''' | ||
|- | |||
|2015<ref name=2015Nominees/> | |||
|Skin Diamond, Kleio Valentien, Joanna Angel, Natalia Marie, James Deen, Mr. Pete & Mick Blue (''All About That Orgy'')<ref name=2015Winners/> | |||
|Bonnie Rotten, John Strong, Jordan Ash & Mick Blue (''B For Bonnie'')<br>Karmen Karma, Ramon Nomar & Toni Ribas (''Karma’s a Bitch'')<br>Veronica Layke, Tommy Pistol & John Strong (''Tattooed Sluts Get Double Teamed'')<br>Rizzo Ford, Lucia Hyde, Proxy Paige, Tommy Pistol & Mr. Pete (''Slumber Party Sluts'')<br>Zoey Monroe, Jordan Ash, Mick Blue, Erik Everhard & John Strong (''4 Men and a Lady'') | |||
|- | |- | ||
|2016<ref name=2016Nominees/> | |2016<ref name=2016Nominees/> | ||
Line 295: | Line 311: | ||
|'''Year''' | |'''Year''' | ||
|'''Winner''' | |'''Winner''' | ||
|- | |||
|2015 | |||
|Joanna Angel<br>Janine Lindemulder<ref name=2015Winners/> | |||
|- | |- | ||
|2016 | |2016 | ||
Line 442: | Line 461: | ||
|'''Winner''' | |'''Winner''' | ||
|'''Nominees''' | |'''Nominees''' | ||
|- | |||
|2015<ref name=2015Nominees/> | |||
|BurningAngel<ref name=2015Winners/> | |||
|Airerose Entertainment<br>DreamZone Entertainment<br>Evil Angel<br>New Sensations/Digital Sin<br>Wicked Pictures | |||
|- | |- | ||
|2016<ref name=2016Nominees/> | |2016<ref name=2016Nominees/> |