AVN Awards: Difference between revisions
Rebecca1990 (talk | contribs) No edit summary |
Rebecca1990 (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 259: | Line 259: | ||
|2008 | |2008 | ||
|Chelsie Rae & [[Tyler Knight]] (''The Craving'')<ref name=AVN2008/> | |Chelsie Rae & [[Tyler Knight]] (''The Craving'')<ref name=AVN2008/> | ||
|} | |||
=== Best Anal Sex Scene – Video === | |||
{| class="wikitable mw-collapsible mw-collapsed" | |||
! colspan="2" | Winners | |||
|- | |||
|1994 | |||
|[[Tiffany Mynx]], Kitty Yung & Randy West (''Sodomania 5'')<ref name=AVNPastWins/> | |||
|- | |||
|1995 | |||
|Sara, Jessica, Felipé & [[Rocco Siffredi]] (''Bend Over Brazilian Babes 2'')<ref name=AVNPastWins/> | |||
|- | |||
|1996 | |||
|Careena Collins & Jake Steed (''Bottom Dweller 33 1/3'')<ref name=AVNPastWins/> | |||
|- | |||
|1997 | |||
|Laura Turner, Danielle Louise Kelson & [[Rocco Siffredi]] (''Buttman's Bend Over Babes 4'')<ref name=AVN1997/> | |||
|- | |||
|1998 | |||
|Careena Collins, [[Mark Davis]] & [[Sean Michaels]] (''Butt Banged Naughty Nurses'')<ref name=AVNPastWins/> | |||
|- | |||
|1999 | |||
|[[Sean Michaels]], Samantha Stylle & [[Alisha Klass]] (''Tushy Heaven'')<ref name=AVN1999/> | |||
|- | |||
|2000 | |||
|Anastasia Blue & [[Lexington Steele]] (''Whack Attack 6'')<ref name=AVN2000/> | |||
|- | |||
|2001 | |||
|Kristi Myst (''In The Days of Whore'')<ref name=AVN2001/> | |||
|- | |||
|2002 | |||
|Janice (''Rocco: Animal Trainer 5'')<ref name=AVN2002/> | |||
|- | |||
|2003 | |||
|[[Jewel De'Nyle]] & [[Lexington Steele]] (''Babes in Pornland: Interracial Babes'')<ref name=AVN2003/> | |||
|- | |||
|2004 | |||
|Gisselle, [[Katsuni]] & Michael Stefano (''Multiple P.O.V.'')<ref name=AVN2004/> | |||
|- | |||
|2006 | |||
|[[Katsuni]] & [[Manuel Ferrara]] (''Cumshitters'')<ref name=AVN2006/> | |||
|- | |||
|2007 | |||
|[[Amy Ried]] & [[Vince Vouyer]] (''Breakin' 'Em In 9'')<ref name=AVN2007/> | |||
|- | |||
|2008 | |||
|Bree Olson & Brandon Iron (''Big Wet Asses 10'')<ref name=AVN2008/> | |||
|} | |} | ||